Bosanskohercegovački košarkaš Luka Garza istaknuo se u pobjedi Minnesote protiv Los Angeles Lakersa s rezultatom 124:107 tijekom NBA predsezonske utakmice.

Garza je za 22 minute na terenu postigao 20 poena, uhvatio devet skokova i zabilježio jednu asistenciju.

Bio je drugi najbolji strijelac ekipe, odmah iza Josha Minotta koji je zabio 22 poena, a istovremeno je bio i najbolji skakač svog tima.

Minnesota je dominirala od samog početka utakmice, već u prvoj četvrtini stekavši 13 poena prednosti, koju su postepeno povećavali.

Lakersi su uspjeli smanjiti zaostatak u trećoj četvrtini, ali nisu uspjeli preokrenuti tijek igre.

Na kraju je Minnesota slavila s uvjerljivih 17 poena razlike. Uz Minotta i Garzu, Rob Dillingham je pridonio s 21 poenom.

Najbolji strijelci Lakersa bili su Austin Reaves i Dalton Knecht, obojica s po 16 poena.

Ovo je bila prva pripremna utakmica Minnesote uoči nove NBA sezone, a Garzin učinak oduševio je navijače i stručnjake.

Očekuje se da će u nadolazećoj sezoni dobiti više prilika za dokazivanje.