Novak Đoković je ostvario sigurnu pobjedu od 2:0 (7:5, 6:3) protiv Nijemca Dominika Koepfera, čime se plasirao među osam najboljih na Olimpijskim igrama u Parizu.

U prvom setu, Đoković je imao nešto sporiji početak, ali je ubrzo napravio prvi brejk i poveo sa 3:1. Međutim, ubrzo je izgubio svoj servis, vraćajući stvari na početak. Nakon toga, oba igrača su održavala ravnotežu sve do 12. gejma, kada je Đoković iskoristio treću brejk loptu i osvojio prvi set.

U drugom setu, Đoković je dominirao zahvaljujući izvrsnom servisu, izgubivši samo tri poena na svoj servis tokom cijelog seta. Iskoristio je prvu brejk loptu u drugom gejmu, nakon čega je bez problema završio set i izborio plasman u četvrtfinale.

U četvrtfinalu, Đoković će se suočiti s Grkom Stefanosom Tsitsipasom, koji je u dva seta pobijedio Argentinca Sebastiana Baeza rezultatom 7:5, 6:1.