Košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Olimpijadi u Parizu. U borbi za treće mjesto, Srbija je pobijedila Njemačku rezultatom 93:83 i time osvojila zasluženo bronzano odličje.

Iako su izabranici Svetislava Pešića pretrpjeli poraz od Sjedinjenih Američkih Država i time ostali bez prilike za zlato, nisu se obeshrabrili. Umjesto toga, prikazali su izniman kvalitet igre i dominirali protiv Nijemaca od početka do kraja utakmice.

Srbija je prvu četvrtinu dobila rezultatom 30:21, dok su Nijemci bili blago bolji u drugoj četvrtini, osvojivši je s 17:16. Najveća prednost Srbije postignuta je u trećoj dionici, kada su serijom od 10:0 povećali razliku na 19 poena (64:45). Nijemci su uspjeli smanjiti zaostatak na 9 poena (63:72) do kraja treće četvrtine i ostati u igri.

U posljednjoj četvrtini, Srbija je održala svoju prednost i nije napravila greške poput onih protiv Sjedinjenih Američkih Država, te je na kraju slavila s 93:83.

Nikola Jokić odigrao je spektakularnu utakmicu, završivši s triple-double učinkom od 19 poena, 12 skokova i 11 asistencija. Time je postao treći igrač u povijesti Olimpijskih igara koji je ostvario triple-double.