Košarkaši Real Madrida su večeras pružili epsku izvedbu u 24. kolu Eurolige, gdje su nakon neizvjesne borbe uspjeli pobijediti ekipu Maccabija iz Tel Aviva rezultatom 106:101. Ponovo je zasjao Džanan Musa, čija je izvanredna igra bila ključna za trijumf Kraljevskog kluba.

Real Madrid je od početka držao kontrolu nad utakmicom, uvijek vodeći, no dramatični trenuci nisu izostali ni u finišu. Nakon prvog perioda, španski klub je imao solidnu prednost 29:18, ali Maccabi je uspio smanjiti zaostatak tijekom druge četvrtine, iako nije potpuno uspio izjednačiti.

U drugom dijelu, ekipa Maccabija je održavala korak i uspjela se zadržati u igri do samog kraja. Na samo jedan minut prije završetka, Maccabi se približio na samo -2 (100:98). Međutim, Real Madrid je briljirao u ključnim trenucima.

Nakon što je Poirier pogodio koš, Musa je otišao na liniju slobodnih bacanja i sigurno pogodio oba puta, donoseći Realu vodstvo 104:98. Maccabi je uzvratio trojkom, ali Real Madrid je na kraju slavio s rezultatom 106:101.

Džanan Musa je bio nevjerojatno efikasan u timu Reala, postigavši 19 poena, uz 3 asistencije i skok. Bio je vrlo precizan – šutirao je 4/6 iz igre i impresivnih 11/12 s linije slobodnih bacanja. Poirier i Hezonja su također pridonijeli pobjedi s po 16 poena.

S druge strane, kod Maccabija su se istakli Wade Baldwin s nevjerojatnih 28 poena i James Webb s 18 poena.