Mladi bosanskohercegovački paraolimpijac Ismail Barlov nastupio je u svojoj drugoj disciplini na Paraolimpijskim igrama u Parizu i s prvog mjesta osigurao plasman u finale.

Barlov (13) je jutros plivao na 50 metara prsno, gdje je bio dio sedam polufinalista u prvoj kvalifikacionoj grupi.

Od ukupno osam najboljih iz dvije kvalifikacione grupe (po sedam takmičara), Barlov je briljirao u kvalifikacijama i pobijedio, osvojivši prvo mjesto s vremenom 1:04.06. Ovo vrijeme mu je omogućilo plasman u finale, bez potrebe za čekanjem rezultata iz druge grupe.

Drugo mjesto zauzeo je Meksikanac Tronco Sanchez, sa zaostatkom od 3,27 sekundi, dok je treće mjesto pripalo njegovom sunarodniku Zarateu Rodriguezu, koji je zaostao 5,91 sekundi.

U zbiru vremena iz obje polufinalne grupe, Barlov je završio s trećim najboljim vremenom među svim takmičarima. Nadamo se da će naš mladi plivač ostvariti odličan rezultat i osvojiti olimpijsku medalju.

Finale se održava večeras u 18:35, a prenos možete pratiti uživo na BHRT-u.