Rukometaši Bosne iz Sarajeva su u atmosferi punoj sjaja na dvoboju protiv Sloge iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja u dvorani “Ramiz Salčin” na Mojmilu ostvarili pobjedu u derbiju Prve lige FBiH rezultatom 39:37.

Ovo je bio vrhunski derbi sezone između dva kluba koji su direktni konkurenti za ulazak u Premijer ligu BiH. Utakmica je odigrana u fantastičnom ambijentu, uz prisustvo i navijača gostujućeg tima.

Bosna je na poluvremenu imala prednost od šest golova (19:13), a u jednom trenutku drugog dijela čak i devet golova, no Sloga se nije predavala.

Posljednjih deset minuta donijelo je mnogo neizvjesnosti, ali su se “Studenti” bolje snašli i osvojili veliku pobjedu.

Najefikasniji igrač Bosne bio je Benjamin Čičkušić s čak 15 postignutih golova, dok je Adis Hrvat dodao sedam. Na strani Sloge istaknuo se Nikola Nevistić s 11 golova.

Rukometaši Bosne sada su lideri Prve lige FBiH – grupa Jug, s dva kola do kraja imaju potpunu kontrolu nad svojim plasmanom.