Košarkaši SAD-a pobijedili su Srbiju u uzbudljivoj utakmici rezultatom 95:91 i osigurali mjesto u finalu Olimpijskih igara.

Srbi su vodili većinu utakmice i povećavali prednost svaku četvrtinu, no SAD je briljirao u posljednjih 10 minuta i došao do pobjede. U finalu će se susresti s Francuskom, dok će Srbija igrati za broncu protiv Njemačke.

Trener SAD-a, Steve Kerr, izrazio je oduševljenje nakon utakmice: “Srbija je bila izvanredna i čast mi je što sam sudjelovao u ovoj utakmici. Ovo je bila jedna od najboljih utakmica u mom životu. Predvidio sam da će ovo biti najteža utakmica turnira.”

Kerr je pohvalio srpsku momčad, rekavši da su igrali savršeno i da su čak i suze srpskih igrača nakon utakmice pokazale koliko su se trudili. Na pitanje o mogućem porazu, priznao je da je bio zabrinut cijeli dan i tijekom utakmice.

“Naravno, sretan sam što smo pobijedili. Vidio sam neke srpske igrače kako plaču poslije utakmice. Užasno sam se osjećao jer su napravili sve, igrali su divnu košarku.”

Na pitanje je li bio zabrinut zbog mogućeg poraza, Kerr je odgovorio: “Naravno, da. Bio sam zabrinut cijeli jučerašnji dan i cijelu utakmicu. Nikola Jokić je najbolji košarkaš na svijetu, a srpska reprezentacija uvijek zna kako igrati. Ova njihova momčad šuterski nije najbolja usporedimo li je s prijašnjima.

Ali trice su im večeras bile nužne i pogađali su ih. Činilo mi se kao da su svaki put pogodili važan šut. Imali smo taman toliko vremena kako bismo se vratili i pobijedili. No bilo je teško, bili su nevjerojatni.”