Janik Sinner savladao je Carlosa Alcaraza u finalu egzibicijskog turnira u Rijadu rezultatom 2:1 (6:7, 6:3, 6:3).

Sinner je osvojio i ček na šest miliona dolara, koliko pripada pobjedniku ovog egzibicijskog turnira u Saudijskoj Arabiji, pa mu zasigurno nije nedostajalo motivacije.

Prvi teniser svijeta bolje je započeo meč i napravio break. Vodio je 4:1, no Alcaraz se vratio na 4:4. Već u sljedećem gemu Sinner je imao priliku za novi break, no Španjolac se obranio, i potom je uslijedio tie-break.

Dva mini-breaka bila su dovoljna Alcarazu da osvoji prvi set. Iskoristio je prvu set-loptu i poveo 1:0 u setovima.

Slična situacija dogodila se i u drugom setu. Sinner je poveo breakom, imao je četiri break-lopte za dupli break, ali Alcaraz se opet vratio. Za razliku od prvog seta, Talijan je podigao razinu igre i doveo meč do odlučujućeg seta.

U trećem setu odlučila je jedna lopta. Sinner je imao break-loptu na početku seta koju nije iskoristio, ali je u osmom gemu iskoristio pad u igri Alcaraza i osvojio egzibicijski turnir u Rijadu.