Regularni dio polufinala između Francuske i Švedske završen je bez pobjednika rezultatom 27-27.

Poluvrijeme odigrano u Lanxess Areni u Kelnu pripalo je blago favorizovanim Francuzima. Selekcija Francuske je od starta utakmice igrala otvoreno i ofanzivno, a na poluvrijeme je otišla sa zavidnom prednošću rezultatom 17-11.

Drugo poluvrijeme donijelo je u potpunosti dominaciju Švedske. Ne znamo šta se dogodilo na poluvremenu, ali u nastavku smo gledali potpuno novu, borbeniju Švedsku sa sjajnim raspoloženjem golmana Palicke. Nakon velike borbe Švedska je uspjela u potpunosti preokrenuti rezultat. Švedska je imala 27-26 u 60 minuti, a Francuska samo devetarac. Tada Prandi postiže nestvaran pogodak i savladava Palicku za produžetak!

Najefikasniji u redovima Francuske bio je Descat sa sedam golova, pratili su ga Mem i Remili sa pet golova, kod Švedske se istakao Claar sa osam golova, Wanne je dodao pet.