Tokom sinošnjeg poraza Milwaukee Bucksa od Sacramento Kingsa rezultatom 129:94, bek Andre Jackson junior izveo je spektakularno zakucavanje koje će se pamtiti kao jedno od najimpresivnijih u NBA ligi ove sezone.

Iako je domaćin već tokom prvog poluvremena osigurao pobjedu, rezervisti su dobili priliku da se istaknu. Jackson je iskoristio tu šansu i na 1:35 do kraja meča doslovno je “poletio” iznad obruča. Nakon promašenog šuta, bek Milwaukeeja se sjajno zaletio, skočio tako visoko da mu je glava bila iznad koša Sacramenta, pokupio je loptu u letu i snažno zakucao, izazivajući oduševljenje kako svojih saigrača tako i košarkaša Sacramenta.

Sama reakcija košarkaša Sacramenta, koji su se također morali zapitati što su upravo vidjeli, govori o impresivnosti ovog poteza. Andre Jackson junior ima 22 godine i ove sezone je odigrao 49 utakmica u NBA ligi, gdje u prosjeku ostvaruje 2,4 poena i dva skoka za 10,4 minuta provedenih na terenu.