Pobjedom nad Egiptom rezultatom 3:1 u prvom kolu Paraolimpijskih igara reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci sjajno je započela svoj nastup.

U dosta tvrdom susretu reprezentacija Egipta je bolje otvorila susret te povela u setovima sa 1:0 nakon 28:26 u prvom setu.
U drugom setu nakon dosta ujednačenosti na početku bh. tim se vraća, pronalazi svoju igru i slavi rezultatom 25:19.

U trećem setu koji je donio najviše uzbuđenja izabranici Ifeta Mahmutovića na početku prave razliku 9:5, ali Egipat se ne predaje pa nakon izjednačenja sredinom susreta i rezultata 16:16, dolazi i do potpunog preokreta i vodstva od 21:17.

Ipak, Zlatni ljiljani prave mini seriju od 4:0 i ponovo dolazi do izjednačenja. U samom finišu gledamo još uzbuđenja, ali bh. tim sjajnom igrom Jusufovića i Delalića privodi set kraju rezultatom 25:23.

Ni u četvrtom setu Egipat se ne predaje pa na samom početku dolazi do vodstva rezultatom 9:6. Bh. tim se ponovo vraća u igru i nakon izjednačenja 14:14 prelazi u vodstvo i do kraja susreta ne dozvoljava Egiptu da preokrene. Ipak u samom finišu dolazi do izjednačenja i rezultata 23:23, ali sa nova dva poena reprezentacija BiH dolazi do pobjede nakon 25:23.

U timu Bosne i Hercegovine posebno se istakao Mirzet Duran koji je osvojio 21 poen, a sjajno su ga pratili Safet Alibašić sa po 16 i Ermin Jusufović sa 15 poena, prenosi Klix.