Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine igra meč trećeg kola grupne faze Evropskog prvenstva protiv Gruzije, ujedno i posljednji meč na ovom Euru za našu selekciju, a nakon prvog poluvremena rezultat je 9-9.

Naša selekcija doživjela je poraze od Švedske i Nizozemske, čime je izgubila šanse za plasman dalje, ali protiv Gruzije je situacija nešto drugačija, barem je uspostavljen egal.

Bh. selekcija je pružila izuzetno dobru partiju u prvom dijelu prvog poluvremena. Imala je naša selekcija prednost od 8-2, a potom su Gruzijci napravili seriju čak 5-0 i stigli do 8-7. Uslijedile su velike i nepotrebne greške i pokloni protivniku, što je najveća boljka bh. reprezentacije.

Pivot Faljić je u našim redovima dobio crveni karton pet minuta prije kraja prvog poluvremena nakon gledanja snimke.

Treba podsjetiti da bi ovo bila prva, historijska pobjeda za Bosnu i Hercegovinu. Prva ikada na Evropskom prvenstvu. Također, važno je naglasiti da je selektor Smajlagić iz ekipe izostavio jednog od najboljih svjetskih golmana, Benjamina Burića.