Večeras je odigrano još četiri utakmice prvog kola Lige prvaka čime je kompletirano prvo kolo ovog takmičenja.

Barcelona je gostovala Monacu, a Garcia je na samom početku dobio direktan crveni karton, što je u mnogome rezultiralo ishodu utakmice. Mladi Francuz Akliouche je pogodio za vodstvo domaćih u 16. minuti utakmice, a još mlađi Yamal je poravnao rezultat u 28. minuti utakmice.

Bio je to i rezultat prvog poluvremena. Nastavak je donio nova uzbuđenja. Monaco je sa igračem više krenuo po pobjedu. 18-godišnji Francuz Ilenikhena je u 71. minuti pronašao put do mreže Barcelone i ponovo Monacu donio prednost.

Atalanta i Arsenal su odigrali meč bez pogodaka, a svih 90 minuta u redovima Atalante upisao je bh. reprezentativac Sead Kolašinac.

Atletico Madrid i Leipzig odigrali su meč u Madridu, a Atletico je slavio rezultatom 2-1. Šeško je goste doveo u prednost na samom početku utakmice, a Atletico je preko Griezmanna poravnao sredinom prvog poluvremena. U samom finišu utakmice Gimenez je domaćinu donio pobjedu pogotkom u 90. minuti utakmice.

Debitant u Ligi prvaka Brest savladao je Sturm rezultatom 2-1, a bh. Zmaj Jusuf Gazibegović odigrao je svih 90 minuta u redovima gostujuće ekipe.