U zaostaloj utakmici drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Borac i FK Sarajevo sinoć su remizirali rezultatom 1:1.

Glavni sudija Mateo Musa tokom cijele utakmice je imao neujednačen kriterij. Sramotno suđenje u Banjaluci do vrhunca je došlo u sudijskoj nadoknadi koja je trajala pomalo nevjerovatnih sedam minuta. U 95. minuti Banjalučani su došli do gola iz očigledne offside pozicije koju nije signalizirao Goran Ilinčić iz Prijedora.

Jedan statistički segment dobro opisuje kakva je lakrdija sinoć viđena u Banjaluci: Na kraju utakmice, omjer u prekršajima bio je – 12:31!

Musa je, dakle, dosudio čak 19 prekršaja više izabranicima Simona Rožmana.

Da li je Sarajevo uistinu bilo toliko grublje od Borca, ili je po srijedi neujednačen kriterij, mogli su procijeniti svi koji su gledali sinoćnju utakmicu.

Pored Muse i Ilinčića, sudijsku trojku činio je i Hasan Nanić iz Bužima. Četvrti sudija je bio Danijel Perić iz Bijeljine, a poslove delegata obavljao je Radika Marić iz istog grada. Husein Terzić iz Travnika je bio posmatrač suđenja.