Nogometaši Adane Demirspora i Fenerbahčea remizirali su 0:0 u susretu 12. kola turske Superlige, čime je tim iz Istanbula drugi put uzastopno ostao bez pobjede.

Istina, imao je Fener nekoliko dobrih šansi u kojima je prednjačio naš Edin Džeko, ali nije ovo bila njegova noć.

Golman Ozbir je čak u četrii navrata u prvom dijelu sjajno zaustavio njegove pokušaje, a u 79. minuti Dijamant je bio gotovo sam pred golom, ali je oklijevao i velika šansa je otišla u nepovrat.

Nekoliko minuta kasnije je zamijenjen, a prilikom izmjene bio je veoma ljut i nezadovoljan odlukom trenera Kartala.

Tako su Mario Balotteli i društvo otkinuli bod Feneru koji je u ozbiljnoj krizi, a to potvrđuje i poraz sredinom sedmice u Konferencijskoj ligi od Ludogoretsa 2:0.

Ipak, na ruku im je išao jučerašnji poraz Galatasaraya od Hatayspora 2:1 i sada su oba tima poravnata na vru tabele sa po 34 boda.

Džeko je ostao na deset ligaških pogodaka, a Fenerbahče u narednom kolu dočekuje Karagumruk.