Fudbaleri Zrinjskog remizirali su sa Aston Villom u 6. kolu Konferencijske lige. Zrinjski je sa Aston Villom odigrao 1:1.

Zrinjski je ušao u utakmicu u niskom bloku, Aston Villa je dominirala, ali aktuelnom bh. prvaku gosti iz Engleske nisu uspjeli stvoriti veći broj prilika. I što su šutirali, bio je to lagan plijen za domaćeg golmana Marića.

Aston Villa je protiv Zrinjskog došla do vodstva u 61. minuti susreta kada je Nicolo Zaniolo pogodio za 1:1.

Kako je utakmica odmicala, fudbaleri Zrinjskog pokazivali su sve više želje i izlazili visoko kako bi uspjeli stići do izjednačenja. U 81. minuti Hrvanović je imao priliku zabiti iz neposredne blizine nakon greške odbrane, gol je bio prazan, ali se fudbaler Zrinjskog nije najbolje snašao. Samo nekoliko minuta poslije još jedna sjajna šansa za Zrinjski, Hrvanović je krenuo dirblati golmana, ali nije uspio.

U 87. minuti Matija Malenkinušić postigao je spektakularan pogodak za 1:1.

Fenomenalan pogodak Malekinušića pogledajte OVDJE

Zrinjski je grupu završio kao posljendjopalsirani tim sa četiri boda. Az Alkmaar je osvojio 6, Aston Villa bila je prva sa 13, a Legia druga sa devet bodova.