Barcelona je zakoračila u 2024. godinu s napetom i teško izborenom pobjedom protiv Las Palmasa rezultatom 2:1.

Uprkos neuvjerljivom prvom poluvremenu, koje je obilježio gol Munira El Haddadija u 12. minuti, Barcelona je uspjela preokrenuti rezultat u drugom dijelu utakmice. Ferran Torres je postigao izjednačujući gol u 56. minuti, donoseći nadu gostujućim navijačima.

Iako se očekivalo da će Barcelona krenuti agresivnije prema pobjedi, domaći Las Palmas je čvrsto držao odbranu, sprječavajući Katalonce da potpuno preuzmu kontrolu. Iznenađujući preokret dogodio se tek u sudijskoj nadoknadi.

Sinkgraven je dobio crveni karton, a Barcelona je dobila priliku za pobjedu iz jedanaesterca. Gungodan je bio hladnokrvan i precizan, osiguravajući tri ključna boda za Barcelonu.

Video pogledajte OVDJE

Ova pobjeda podigla je Barcelonu na treće mjesto s ukupno 41 bodom, iako zaostaje sedam bodova za vodećim Real Madridom i Gironom, koji dijele lidersko mjesto s po 48 bodova.