Fudbaleri Monze ugostili su Milan u okviru 25. kola italijanske Serie A i slavili veliku pobjedu rezultatom 3-2.

U redovima Monze od prve minute na terenu je bio i bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine, Milan Đurić. U prvih pola sata nije bilo previše uzbuđenja, a vrijedi istaći žuti karton Đurića u 33. minuti.

Igrala se 45. minuta kada je Monza stigla do prednosti pogotkom Pessine sa bijele tačke. U nadoknadi prvog poluvremena domaći tim je uspio udvostručiti prednost golom Dany Mote.

Milan je bio u teškoj situaciji, a od 53. minute u još težoj nakon što je Luka Jović dobio direktan crveni karton. Međutim, gostujući tim se uspio sa igračem manje vratiti golovima Girouda u 65. i Pulišića u 85. minuti.

Ipak, Monza je do kraja susreta uspjela postići dva pogotka i slaviti rezultatom 4-2. Bondo je u 90. minuti fenomenalnim golom donio novo vodstvo Monzi, da bi Colombo duboko u nadoknadi postavio konačan rezultat.

Milan Đurić je iz igre izašao u 66. minuti utakmice.