Fudbaler iz Srbije, Luka Jović, isključen je direktnim crvenim kartonom u porazu Milana od Monze na njihovom terenu rezultatom 4:2.

Ovaj susret lokalnih rivala u Seriji A obilježila je golijada, ali i kontroverzan potez Jovića koji je isključen na početku drugog poluvremena.

Monza je povela sa 2:0 golovima u nadoknadi prvog poluvremena, nakon čega je Milan morao krenuti agresivnije.

Trener gostiju, Stefano Pioli, je rotirao sastav, ali je morao ubaciti trojicu igrača već na poluvremenu kako bi pokušao nadoknaditi zaostatak.

Ipak, povratak u utakmicu otežao je Luka Jović koji je u 53. minuti ošamario protivnika nakon jednog duela.

Sudija Colombo nije vidio ovaj incident, ali je nakon konsultacija sa VAR-om ispravno odlučio da mu pokaže direktni crveni karton.

Jović se takođe suočava s očekivanom žestokom kaznom od strane Nogometnog saveza Italije (FIGC) zbog svog nedoličnog ponašanja.

Nakon što je Jović isključen, Milan je uspio postići dva gola i izjednačiti na 2:2. Strijelci su bili Olivier Giroud i Christian Pulišić.