Na Poljudu je večeras u derbiju 28. kola HNL-a Dinamo Zagreb savladao Hajduk u borbi za sami vrh tabele (0-1).

Dinamo Zagreb je bio konkretniji u prvom poluvremenu, a bolju igru na terenu krunisali su pogotkom Brune Petkovića u 38. minuti utakmice. Asistenciju je tada ubilježio Pierre-Gabriel.

Hajduk je u drugom poluvremenu pokušavao stići do poravnanja, imao nešto više udaraca prema golu protivnika, ali bez ozbiljnije dominacije pred golom gostujuće ekipe.

Ova pobjeda za Dinamo znači nastavak borbe za titulu s Rijekom, dok je pitanje koliko sada Hajduk može…

Podsjećanja radi, današnji derbi po prvi put je sudio strani sudac, njemački arbitar Siebert. Na Poljudu je prisustvovalo čak 33 987 navijača.