Fudbaleri Hanse Rostock savladali su Wehen u okviru 28. kola njemačke 2. Bundeslige rezultatom 3-1, pa je ekipa bh. stručnjaka Mersada Selimbegovića izašla iz zone ispadanja.

Hansa Rostock u posljednje vrijeme, što nije bio slučaj u prvom dijelu sezone, bilježi dobre rezultate, a u posljednjih pet utakmica upisala je četiri pobjede.

Bh. stručnjak Mersad Selimbegović je danas odlično posložio momčad, koja je postigla tri pogotka protivniku. Prvi gol pao je u 51. minuti, kada je Rossbach savladao gostujućeg golmana, a Hansi je put do pobjede bio olakšan i nakon crvenog kartona za Wehen u 52. minuti, kada je u svlačionici završio Jacobsen.

Domaći tim je udvostručio prednost u 72. minuti golom Progera, a gosti u 78. smanjili na 2-1 preko Prtajina.

Ipak, u nadoknadi vremena Ingelsson je na asistenciju Pereae postavio konačnih 3-1.

Hansa je na 15. poziciji i izvan zone ispadanja, dok je Wehen sa istim brojem bodova (31) na 13. poziciji.