Fudbaleri Bayer Leverkusena upisali su uvjerljiv trijumf u 33. kolu njemačke Bundeslige slavivši na gostovanju kod Bochuma rezultatom 0-5.

Gostujućoj ekipi je olakšan posao već od 15. minute, kada je direktan crveni karton dobio Passlack. Znao je to Bayer Leverkusen iskoristiti već u prvom poluvremenu. Schick je u 41. minuti doveo Bayer u prednost, a ona je bila udvostručena već u nadoknadi prvog poluvremena pogotkom Bonifacea.

Nastavak je donio novu rapsodiju. Adli je povećao na 3-0 pogotkom u 76. minuti, Stanišić pogodio za 4-0 u 86. a konačnih 5-0 postavio Grimaldo na asistenciju Stanišića u nadoknadi vremena.

Bayer je već osvojio titulu, a sa ovom pobjedom su stigli do brojke od 50 utakmica u nizu bez poraza!

Sami sebi obaraju rekorde. Podsjetimo, sa 49 utakmica u nizu bez poraza postavili su evropski rekord premašivši Benficu sa 48.