Juniori Fudbalskog kluba Sarajevo odbranili su naslov prvaka Premijer omladinske lige Bosne i Hercegovine (U19) kolo prije kraja sezone.

Mladi Bordo tim osigurao je titulu uvjerljivom pobjedom nad gradskim rivalom Željezničarom. Na utakmici u Butmiru slavili su rezultatom 3:0.

Strijelci za Sarajevo bili su Seid Pramenković u 21. minuti, Bakir Nurković u 68. minuti i Harun Pločo u 70. minuti. Ova pobjeda omogućila je Sarajevu da sakupi 60 bodova, tri više od drugoplasiranog Zrinjskog.

Osim bodovne prednosti, Sarajevo ima i bolji međusobni skor u duelima s ekipom iz Mostara. Time su osigurali naslov prvaka prije zadnjeg kola prvenstva.

Ova sezona bila je uspješna za mlade igrače Sarajeva, koji su pokazali izvrsne vještine i timsku igru. Titula je zaslužena nagrada za njihov trud i predanost tijekom cijele sezone.