Atalanta je sinoć pobijedila Bayer Leverkusen s uvjerljivih 3:0 i osvojila Europa Ligu, uz doprinos bh. reprezentativca Seada Kolašinca.

Kolašinac je igrao prvo poluvrijeme, koje je završeno rezultatom 2:0. Nakon utakmice, Kolašinac je za Canal+ izjavio da je to bila fantastična utakmica te da su od prve minute pokazali želju za pobjedom.

Istaknuo je da su bili odlično pripremljeni i da je trener dao ključne savjete za pobjedu. Također je spomenuo da je igranje u finalu uvijek posebno te da su znali da će imati šansu protiv jakog Leverkusena. Za njemačke medije priznao je da je mislio na finale Schalkea prije 27 godina kada su pobijedili Inter na penale.

Kolašinac je bio ponosan na tu povijesnu utakmicu i povukao je paralelu s trenutnim finalom. Iako je bio ozlijeđen od početka travnja, stisnuo je zube i odigrao sjajno prvo poluvrijeme.

Na početku drugog poluvremena izašao je iz igre, vjerojatno zbog obnove ozljede mišića.