Nogometaši Bayer Leverkusena osvojili su Kup Njemačke po drugi put u historiji, pobijedivši u finalu Kaiserslautern rezultatom 1:0.

Ovim su trofejem osigurali domaću duplu krunu nakon što su već postali prvaci Njemačke. Međutim, u finalu Europske lige poraženi su od Atalante s 3:0, što je bio njihov jedini poraz ove sezone nakon 51 uzastopne utakmice bez poraza.

Jedini gol u finalu Kupa postigao je Granit Xhaka spektakularnim udarcem s dvadesetak metara u 16. minuti. Unatoč crvenom kartonu za Kossounoua u 44. minuti, Kaiserslautern nije uspio izbjeći poraz.

Sada Leverkusen u svojim vitrinama ima četiri trofeja: Kup UEFA iz 1988., Njemački kup iz 1993., te šampionat i Kup iz ove sezone.

Gol Xhake možete pogledati ovdje.

Leverkusen je tako prekinuo dugu tradiciju nesretnih finala i potvrdio svoju kvalitetu na domaćem terenu.