Današnjim utakmicama kompletirano je 33. kolo Wwin lige Bosne i Hercegovine, ujedno i posljednje čime je spuštena zavjesa na ovu turbulentnu sezonu našeg prvenstva.

Željezničar je ugostio banjalučki Borac na Grbavici i slavio rezultatom 2-0. Vodeći gol postigao je Boljević u 19. minuti utakmice, a isti igrač je pogodio i drugi put u 30. minuti utakmice. Golom Lukića banjalučki Borac je u drugom poluvremenu smanjio rezultat, ali nije uspio izbjeći poraz.

Sarajevo je igralo na gostovanju Širokom Brijegu. Iako su gosti prvi stigli do prednosti golom Čatakovića na samom otvaranju utakmice, Široki je preokrenuo golovima Matića i Mamića još u prvom poluvremenu. U nadoknadi vremena, tačnije u 93. minuti Anđušić je pogodio mrežu domaćih čime je Sarajevo izbjeglo poraz.

U kvalifikacijama evropskih takmičenja igrat će Borac, Zrinjski, Velež i Sarajevo, dok će elitu napustiti Tuzla City i Zvijezda 09.