Diego Forlán, poznati urugvajski napadač, zaslužan je za pravilo koje kažnjava igrače žutim kartonom za skidanje dresa nakon postignutog gola. Nekadašnji član Manchester Uniteda praktički je “nagovorio” FIFA-u da promijeni pravila nakon što je skinuo dres tijekom proslave gola.

Događaj se odigrao davne 2002. godine na Old Traffordu kada je Manchester United igrao protiv Southamptona i ostvario pobjedu rezultatom 2:1.

Junak utakmice bio je upravo Forlán, koji je u 85. minuti postigao gol nakon asistencije Juana Carlosa Verona, donoseći tako tri boda svom klubu.

Za Forlána, koji je ušao u igru samo šest minuta prije gola, taj je trenutak bio izuzetno važan, te je zbog toga skinuo svoj dres tijekom proslave gola.

Nije ga uspio odmah ponovno obući, te je gotovo cijelu minutu igrao bez dresa, što je na kraju dovelo FIFA-u da izmijeni svoja pravila. Inače, Forlán je došao na Old Trafford iz Independientea 2002. godine, ali nije ostvario očekivane rezultate, pa je karijeru nastavio u Španiji.

Igrao je za Villarreal, Atletico Madrid, Inter, Internacional, Cerezo Osaku, Penarol, te Mumbai City i Kitchee.

Za reprezentaciju Urugvaja odigrao je 112 utakmica i postigao 36 pogodaka.