U okviru grupe D prvo kolo Evropskog fudbalskog prvenstva odigrale su selekcije Poljske i Nizozemske na stadionu Volkspark u Hamburgu.

Poljska je prva stigla do prednosti već u 16. minuti utakmice, kada je Buksa na asistenciju Zielinskog savladao nizozemskog golmana za 1-0. Međutim, već u 29. minuti Nizozemci su uzvratili pogotkom za poravnanje.

Gakpo se dobro snašao nakon asistencije Akea i pogodio mrežu Poljske za 1-1. Redali su se potom napadi blago favorizovane Nizozemske, stvarale su se šanse pred golom Poljske, ali lopta nije htjela u gol.

Tome navijači Poljske mogu zahvaliti i golmanu reprezentacije i Juventusa, Szczesnyom, koji je sjajno branio danas na golu Poljske.

Ipak, ofanziva se Nizozemcima isplatila u 83. minuti kada je Weghorst iskoristio smušenost u odbrani Poljske i pogodio za zasluženi preokret.

Tako je Nizozemska opravdala ulogu blagog favorita, a sutra će Austrija i Francuska odigrati drugu utakmicu iz ove grupe.