U okviru drugog kola grupne faze Evropskog fudbalskog prvenstva danas su na Allianz Areni snage odmjerile selekcije Slovenije i Srbije.

Iako je Srbija bila blagi favorit u ovoj utakmici, naše komšije nisu oduševile i izbjegle su poraz tek u posljednjoj minuti (1-1).

U prvom poluvremenu Slovenija je imala mnoštvo prilika, tresla se i stativa Rajkovićevog gola, ali na odmor se otišlo sa početnih 0-0. Međutim, nastavak je ponudio pogodak i to u mreži Srbije.

Igrala se 69. minuta kada su Slovenci sjajnom tranzicijom stigli u šansu, a istu je iskoristio Karničnik pogodivši mrežu Srbije nakon asistencije Elšnika.

Srbija je pokušavala do kraja izbjeći poraz, ali njeni napadi su bili jalovi, sve do posljednje minute. U 95. minuti Jović je nakon kornera pogodio za 1-1.

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi je na konferenciji za medije prije utakmice slovenskom novinaru rekao “Htjeli vi ili ne htjeli priznati, Srbija će vas pobijediti.”