Slovenija i Srbija danas su odmjerile snage u utakmici drugog kola Evropskog prvenstva u fudbalu.

Utakmica je završena rezultatom 1:1, a Srbija se u posljednjim sekundama meča spasila poraza, prenosi Sport1.ba.

Slovenci su od 69. minute i pogotka Karničnika vodili 1:0, da bi Luka Jović u petoj minuti sudijske nadoknade poravnao na 1:1 i ostavio kakve-takve šanse Srbijancima da se plasiraju u nokaut fazu.

Nisu fudbaleri Srbije briljirali danas, ali koliko god loše odigrali njihova predstava bila je bolja od onog što su priredili njihovi navijači.

Srbijanci su tokom većeg dijela drugog poluvremena, posebno u posljednjih dvadesetak minuta utakmice, ubacivali flaše sa pivom u teren i pokušavali pogoditi slovenske reprezentativce, što je zgrozilo sve ljubitele fudbala.

Deset minuta prije kraja spiker je morao upozoriti navijače da ne ubacuju predmete u teren, ali ni to nije urodilo plodom.

Sramotni potezi srbijanskih navijača izazvali su lavinu negativnih komentara na društvenim mrežama, a kako i ne bi s obzirom na ovakav primitivizam.

– Navijači Srbije ubacuju flaše na teren. Odvratno.

– Slovenskog fudbalera gađaju flašama tokom utakmice. Sjajan sportski duh, Srbija. Zaista sjajan.

– Navijači Srbije su sramota. Gađati predmetimma slovenske fudbalere… Užasni navijači”, samo su neki od komentara.

Izvor: Sport1.ba