Večeras je odigrano treće kolo grupe B Evropskog fudbalskog prvenstva, Hrvatska je igrala protiv Italije, dok je Španija igrala protiv selekcije Albanije.

Hrvatima je samo pobjeda bila u opticaju za plasman dalje, dok je Italijanima i bod bio dovoljan za drugu poziciju. Hrvati su imali 1-0 do 98. minute, ali su na kraju to upropastili.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali uzbuđenja nije nedostajalo u nastavku. Najprije je dosuđen penal za Hrvatsku u 54. minuti, ali je Donnarumma odbranio šut Luke Modrića. Međutim, u narednoj akciji Luka Modrić se našao na pravom mjestu i pogodio mrežu Italije, te svojoj selekciji donio prednost.

Rezultat se nije mijenjao sve do 98. minute, kadaje Zaccagni pogodio za 1-1.

Španija je savladala Albaniju rezultatom 1-0, a strijelac jedinog pogotka bio je Torres u 13. minuti utakmice.

Italija će igrati protiv Švicarske u osmini finala.