Hrvatska i Italija su odigrale neriješeno 1:1 u trećem kolu skupine B Europskog prvenstva.

Hrvatsku je u vodstvo doveo Luka Modrić u 54. minuti, i to nakon što mu je Gianluigi Donnarumma obranio kazneni udarac nepunu minutu ranije. Talijani su izjednačili u 98. minuti golom Mattije Zaccagnija. Španjolska je u isto vrijeme pobijedila Albaniju s 1:0, čime je osvojila skupinu s maksimalnih devet bodova.

Italija je druga s četiri boda te ide direktno u osminu finala. Hrvatska je treća s dva boda i ima minimalne šanse biti jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe koje idu u nokaut-fazu.

HRT je nakon utakmice objavio snimku reakcija komentatora Marka Šapita. Šapit se veselio nakon Modrićeva gola. Nakon Zaccagnijeva gola, uhvatio se za glavu. Zatim je na nekoliko sekundi ostao bez riječi.

Reakcije Marka Šapita možete pogledati na HRT-u OVDJE.

Utakmica je bila napeta do samog kraja. Bod osvojen protiv Italije ipak nije dovoljan za siguran prolaz Hrvatske. Hrvatski navijači se nadaju čudu za prolazak u nokaut-fazu, a šta im je potrebno pročitajte OVDJE.