Šokantni raspleti na Euru nastavili su se zadnjeg dana natjecanja po skupinama, zaključeni utakmicama trećeg kola skupine F.

Portugal je završio kao prvi sa šest bodova, Turska druga također sa šest, Gruzija treća s četiri boda, dok su Česi zadnji s jednim bodom.

Prve tri ekipe iz ove skupine idu u osminu finala, a senzacionalan je plasman Gruzije, koja je prvi put prošla u nokaut-fazu na velikom natjecanju. Gruzija je u zadnjem kolu pobijedila Portugal 2:0, dok je Turska slavila protiv Češke 2:1.

U osmini finala Portugal ide na Sloveniju, Turska na Švicarsku, a Gruzija na Španjolsku. Najveći gubitnici ovog raspleta su Mađari, koji su tri dana čekali utakmice samo da bi ispali s Eura.

Mađarska je pobijedila Škotsku golom u 100. minuti, ali ih je pobjeda Gruzije nad Portugalom izbacila iz osmine finala.

Italija je zahvaljujući golu Zaccagnija u 98. minuti protiv Hrvatske prošla u nokaut-fazu, dok je Hrvatska eliminirana.

Italija je dočekala zadnje kolo s tri boda i činilo se da prolazi i s porazom. Statističari su im davali 98 posto šansi za prolazak s tri boda.

Međutim, da su izgubili od Hrvatske, Italija bi također ispala s Eura.

Zahvaljujući golu u posljednjim trenucima, Italija je prošla dalje, a Hrvatska je eliminirana.