Danas je Salzburg u prijateljskom susretu pobijedio Unterhaching rezultatom 3:0, a naš Amar Dedić (22) je bio asistent kod oba gola u prvom poluvremenu.

Dedić je započeo utakmicu u početnoj postavi Salzburga, a njegov tim je pred kraj prvog poluvremena postigao dva gola.

Prvi gol postigao je Daghim u 43. minuti nakon dodavanja Dedića, dok je Kjaergaard dva minute kasnije postigao drugi gol za Salzburg nakon još jedne Dedićeve asistencije.

Bh. reprezentativac je zamijenjen na početku drugog poluvremena.

Konačan rezultat od 3:0 postavlja Blak u 69. minuti.

Fudbaleri Salzburga će odigrati sljedeći prijateljski susret 6. jula protiv Kuchla. Do kraja pripremnog perioda, Dedić i njegovi saigrači će odigrati još dva prijateljska susreta, protiv praške Sparte (13. jula) i Rijeke (17. jula).

Salzburg će odigrati prvu službenu utakmicu u novoj sezoni 26. jula u austrijskom Kupu protiv Dornbirna.