Drugu polufinalnu utakmicu Evropskog fudbalskog prvenstva večeras su odigrale selekcije Nizozemske i Engleske. U prvom polufinalu Španija je savladala Francusku, a večeras je dobila i svog protivnika u finalu.

Nakon preokreta Engleska je savladala Nizozemsku i plasirala se u finale Eura (2-1).

U sedmoj minuti utakmice Simons je fantastičnim pogotkom šokirao navijače Engleske i doveo Nizozemsku u prednost. Šutirao je sa distance, što je bilo neodbranjivo za Pickforda. Međutim, na izjednačenje smo čekali samo do 18. minute.

Tada je dosuđen penal, po nekima kontroverzan, a siguran sa bijele tačke bio je Harry Kane i pogodio za 1-1.

Dinamičnu smo utakmicu gledati sve do samog kraja regularnog toka, a rezultat se nije mijenjao sve do 90. minute susreta. Tada je Watkins savladao golmana nizozemske reprezentacije za veliko oduševljenje navijača Engleske.

Watkins je donio radost svojoj naciji i svoju reprezentaciju poslao u finale Eura.

Tamo će igrati protiv Španije u nedjelju!