Kapetan argentinske nogometne reprezentacije, Lionel Messi, doživio je ozljedu ligamenata desnog gležnja tijekom finala Copa Americe koje se igralo u nedjelju. Iz kluba Inter Miami potvrdili su da je Messi srušen pred kraj prvog poluvremena, a zamijenjen je u 66. minuti utakmice.

Nakon ozljede, Messi je šepajući i u suzama napustio teren stadiona Hard Rock u Miamiju, nastavivši pratiti finale s klupe.

Argentina je osvojila Copa Americu po 16. put pobjedom nad Kolumbijom od 1:0 u produžecima, pogotkom Lautara Martineza u 112. minuti. Inter Miami trenutno zauzima drugo mjesto na ljestvici Istočne konferencije MLS-a.

“Nakon liječničkog pregleda, utvrđeno je da je Leo Messi doživio ozljedu ligamenata u desnom gležnju. O tome kad će kapetan ponovno moći zaigrati bit će utvrđeno periodičnim procjenama, a ovisit će o napretku njegova oporavka”, stoji u priopćenju kluba.