Fudbaleri Egnatije uspjeli su anulirati zaostatak iz prvog meča kvalifikacija za Ligu prvaka protiv banjalučog Borca i rezultatom 2:1 na Elbasan Areni izboriti produžetke.

Egnatija je u visokorizičnom meču povela sa 1:0 golom Ibrahimoglua u 17. minuti, a na 1:1 je poravnao Lukić u 30. minuti.
Bio je to ishod koji je vodio Borac u narednu rundu kvalifikacija, s obzirom na to da je bh. prvak u prvom meču slavio sa 1:0.

Ipak, albanski predstavnik je u 82. minuti iskoristio jednu od rijetkih šansi u drugom poluvremenu i golom Doukoua osigurao produžetke, prenosi Faktor.

U produžetku je viđena nesvakidašnja situacija, tj. problemi sa mrežom na golu. Utakmica je prekinuta čak na nekoliko minuta da se zavežu privremeno čvorovi kako bi mreža “na nešto ličila”.

Bolji iz ovog duela u drugom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka igrat će protiv PAOK-a, a poraženi seli u drugu rundu Konferencijske lige i odmjerit će snage s islandskim Vikingurom.