Nogometaši Real Madrida trenutno se nalaze u Sjedinjenim Američkim Državama na pripremama za novu sezonu. Sinoć su u Chicagu odigrali utakmicu protiv Milana, koju su izgubili rezultatom 0:1. Luka Modrić je prvi put vodio svoj tim kao kapetan, dok je Endrick debitirao za Real. Pobjednički gol za Milan postigao je Samuel Chukwueze u 55. minuti.

Modrić je igrao prvih 45 minuta i imao je statistički savršen nastup. Tokom svoje minutaže, imao je 28/28 uspješnih dodavanja, 4/4 dugih lopti i 2/2 uspješnih duela na travi. Posebno se istakao potezom iz prvog poluvremena koji je oduševio navijače na društvenim mrežama.

Kao što je već poznato, Modrić je vanjskim dijelom noge jednim dodavanjem izbacio pola Milanove momčadi iz igre i stvorio priliku za Frana Garciju. Taj potez izazvao je oduševljenje među navijačima, koji su preplavili društvene mreže pozitivnim komentarima.