Fudbaleri Sarajeva ugostili su Slobodu u prvom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine i slavili rezultatom 3-1 na Koševu. Sarajevo je bilo dominantno tokom čitave utakmice.

Uprkos vodstvu Slobode, Sarajevo je preokrenulo rezultat i zasluženo upisalo tri boda.

Nakon utakmice, komentar je dao Marko Maksimović, trener Slobode:

“Čestitke Sarajevu na pobjedi. Što se tiče nas, možemo biti zadovoljni igrom, pogotovo prvim poluvremenom. Neke stvari treba da mijenjamo i radimo. Da smo zadržali tu prednost do poluvremena, utakmica bi možda otišla u drugom pravcu.

Ja ne znam ekipu u ligi da je ovdje favorit. Sarajevo je igralo četiri jake evropske utakmice. Mi smo znali gdje dolazimo. Stvari kojima moramo da se bavimo su u narednom periodu. VAR je već unaprijedio ligu. Bit će to dobro za naš fudbal.”