Fudbaleri Sarajeva ugostili su Slobodu u prvom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine i slavili rezultatom 3-1 na Koševu. Sarajevo je bilo dominantno tokom čitave utakmice.

Uprkos vodstvu Slobode, Sarajevo je preokrenulo rezultat i zasluženo upisalo tri boda.

Nakon utakmice, komentar je dao Zoran Zekić, trener Sarajeva:

“Čestitke igračima i navijačima. Teška utakmica za nas. Prvo poluvrijeme dosta konfuzno. Malo smo promijenili neke igrače, trebali smo više igrača u šesnaest. Nije ovo pravo stanje ni Sarajeva ni Slobode. Dosta nervoze, čeka nas dosta posla. Treba raditi iz dana u dan, biti koncentrisan i ispunjavati zadatke.

Pokušavam balansirati ekipu. Ne mogu dati neki sud o prvom poluvremenu, premalo toga se dešavalo. Igrači koji uđu sa klupe ti zaista mogu dati jedan ritam, promijeniti utakmicu. Ne volim pričati o imenima, svi imaju svoju ulogu.

Gospoda sudije su malo konfuzne oko VAR-a, nadam se da će to biti bolje u narednom periodu. Teško je poslije svakog prekida ući u ritam.”