Real Madrid osvojio je UEFA-in superkup pobjedom 2:0 nad Atalantom u Varšavi. Prvi gol zabio je Federico Valverde u 59. minuti nakon sjajne asistencije Viniciusa Juniora, a debitant Kylian Mbappe pogodio je u 68. minuti nakon asistencije Judea Bellinghama.

Realov kapetan Luka Modrić (38) igrao je od 77. minute, kada je ušao umjesto Rodryga.

Neuništivi Modrić

Ovaj trofej donio je Modriću titulu najtrofejnijeg igrača u Realovoj povijesti s 27 osvojenih trofeja. Podsjetimo, Modrić je do večeras prvo mjesto dijelio s Nachom Fernandezom, no iskusni španjolski stoper napustio je klub ovog ljeta, pa je ostao na 26 trofeja.

Modrić je sada usamljen na prvom mjestu. Modrić, osvajač Zlatne lopte iz 2018., odigrao je za Real 535 utakmica, postigao 39 i namjestio 86 golova.

S Arieom Haanom, Paolom Maldinijem, Danijem Alvesom, Karimom Benzemom, Tonijem Kroosom i Danijem Carvajalom dijelio je prvo mjesto na tablici najtrofejnijih igrača europskog Superkupa.

Ovi nogometaši osvojili su ga po četiri puta. Nakon večerašnje Realove pobjede Modrić i Carvajal su rekorderi s pet osvojenih europskih Superkupova.