Nogometaši Zrinjskog izborili su plasman u play-off Konferencijske lige nakon što su u uzvratnoj utakmici 3. pretkola pobijedili bugarski Botev rezultatom 2:0, nadoknadivši tako poraz od 2:1 iz prvog susreta.

Zrinjski će se sada suočiti s pobjednikom dvoboja između švicarskog Züricha i portugalske Vitorije iz Guimaraesa, pri čemu su Portugalci favoriti nakon pobjede od 3:0 u prvoj utakmici.

U susretu protiv Boteva, Zrinjski je uspio preokrenuti tijek utakmice nakon što je vratar Marić obranio nekoliko ključnih prilika gostiju. Mostarski tim je poveo u 39. minuti kada je Mulahusejnović glavom postigao pogodak nakon centaršuta Memije. Nedugo zatim, Botev je ostao s igračem manje zbog crvenog kartona Contea.

Zrinjski je potvrdio pobjedu u 82. minuti kada je Kiš postigao drugi gol, osiguravši tako prolaz dalje.

Protivnik Zrinjskog u play-offu vjerojatno će biti Vitoria iz Guimaraesa, s obzirom na njihovu uvjerljivu pobjedu protiv Züricha u prvom susretu.