Fudbaleri Sarajeva ugostili su GOŠK iz Gabele u okviru trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na Koševu i upisali pobjedu rezultatom 3-1.

Sarajevu je posao bio olakšan već od 27. minute, kada je direktan crveni karton dobio Sipović. Navijači su na prvi pogodak čekali do 41. minute. Tada je Renan Oliveira pogotkom donio prednost domaćinu, a samo nekoliko minuta kasnije Guliashvili je pogodio i udvostručio prednost.

Nastavak je donio novu dominaciju Sarajeva. Bordo tim je stvarao šanse pred golom protivnika, a potom i postigao treći pogodak. U 69. minuti Hamza Čataković je pogodio glavom za 3-0, kada je bilo sve riješeno.

Gosti su ipak stigli do jednog pogotka u 71. minuti, Ikić je savladao Rockova.

Sarajevu je ovo treća pobjeda iz isto toliko mečeva, trener Zoran Zekić se ima čemu nadati.