Španski stručnjak je primio pitanje o tome ko je najkompletniji napadač u historiji fudbala, na što je odmah dao svoj odgovor.

Manchester City je juče na svom stadionu pobijedio Ipswich rezultatom 4:1 u utakmici drugog kola engleskog Premiershipa.

Iako je Ipswich iznenadio početnim vodstvom, City je brzo preokrenuo rezultat, postigavši tri gola između 12. i 16. minute i došao do 3:1, a u drugom poluvremenu su Građani dodali još jedan gol za konačnih 4:1.

Erling Haaland je bio junak jučerašnje pobjede Cityja sa tri postignuta gola. Nakon utakmice, novinar beIN Sportsa je upitao trenera Građana, Pepa Guardiolu, da li je Haaland, sa 22 hat-tricka u karijeri, najkompletniji napadač u historiji fudbala.

Guardiola je bez ustezanja odgovorio da je najkompletniji napadač Lionel Messi.

– Najkompletniji napadač je Lionel Messi, nešto takvo nikada nisam vidio, rekao je Guardiola.

Pored Haalanda, koji je postigao tri gola, u listu strijelaca protiv Ipswicha upisao se i Kevin de Bruyne.