Odigrane su prve dvije utakmice novog formata ovogodišnje Lige prvaka. Juventus i Aston Villa su upisali prve pobjede.

Juventus je ugostio ekipu PSV-a i slavio uvjerljivu pobjedu rezultatom 3-. Stara dama pod vodstvom Motte igra fenomenalno, a u 21. minuti Juventus je poveo prekrasnim golom Yildiza sa distance.

Samo šest minuta kasnije domaći tim je golom McKennieja udvostručio prednost, a rezultatom 2-0 otišlo se na odmor. Nastavak je donio novu dominaciju italijanskog predstavnika, a na 3-0 povećao je Gonzalez golom u 52. minuti utakmice.

U finišu utakmice Saibari je pogotkom uspio smanjiti na 3-1, što je bio i rezultat utakmice.

Young Boys je ugostio Aston Villu, a engleski klub je opravdao ulogu favorita. Tielemans je u 27. minuti donio prednost gostujućoj ekipi, a Ramsey u 38. golom udvostručio.

Drugo poluvrijeme nije mnogo ponudilo, ali je Aston Villa postigla i treći gol u finišu preko Onane.