Derbi sedmog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine u Banjaluci su odigrali Borac i Sarajevo. Gostujući tim je slavio minimalnim rezultatom 0-1.

U prvoj minuti uzbuđenje. Dosuđen je penal za banjalučku ekipu u 30 sekundi utakmice, a nakon kraće provjere VAR-a odluka je ostala prvobitna. Međutim, Despotović je sa bijele tačke šutirao daleko iznad gola protivnika.

Sarajevo je vrlo brzo kaznilo taj promašaj. Nakon nekoliko minuta Guliashvili je fantastično pogodio iz slobodnog udarca za prednost gostujuće ekipe.

Do kraja prvog poluvremena Sarajevo je imalo više loptu u posjedu i više prilika pred golom protivnika.

Nastavak je donio nova uzbuđenja. Borac je jalovo pokušavao ugroziti gol Sarajeva, a gostujući tim je 15-tak minuta prije kraja utakmice mogao riješiti pitanje pobjednika. Guliashvili je gađao, ali je prečka spasila domaćina. Anđušić je također imao šansu nedugo nakon toga.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, Sarajevo je slavilo izuzetno važnu pobjedu protiv aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine.