U 8. kolu njemačke druge lige, Karlsruhe je na svom terenu dočekao Darmstadt. Dženis Burnić, reprezentativac Bosne i Hercegovine, započeo je utakmicu u prvoj postavi domaćina.

U 6. minuti dobio je žuti karton, a pet minuta kasnije postigao je svoj prvi gol ove sezone, dovodeći Karlsruhe u vodstvo.

Gol Burnića pogledajte OVDJE.

Međutim, Darmstadt je brzo izjednačio preko Isaca Lidberga, a do kraja poluvremena Leon Jensen je ponovo doveo domaćine u prednost.

U drugom poluvremenu gosti su se bolje snašli i izjednačili golom Kaia Klefischa u 54. minuti, a u 74. minuti Aleksandar Vukotić je preokrenuo rezultat u korist Darmstadta. Ipak, tri minute kasnije, Fabian Schleusener je postigao gol za konačnih 3:3. Burnić je izašao iz igre u 79. minuti, a zamijenio ga je Robin Heuser.

Nakon ovog remija, Karlsruhe je treći na tabeli sa 16 bodova, dok se Darmstadt nalazi na 15. mjestu sa šest bodova.