Nogometaši Liverpoola ostvarili su gostujuću pobjedu protiv Crystal Palacea rezultatom 1:0 i time dodatno učvrstili svoju poziciju na vrhu Premier lige nakon sedmog kola.

Jedini pogodak postigao je Diogo Jota već u 9. minuti, iskoristivši odličnu asistenciju Codyja Gakpa te preciznim udarcem iz prve sa desetak metara doveo Liverpool u vodstvo. Iako su domaćini kasnije pojačali tempo, nisu uspjeli realizirati nekoliko dobrih prilika.

Najbliže izjednačenju bili su Ismaila Sarr, koji je u 45. minuti šutirao ravno u Alissona, te Mateta i Eze, koji su također propustili prilike u drugom poluvremenu.

Unatoč pritisku Crystal Palacea, Liverpool je uspio zadržati prednost i upisati šestu pobjedu ove sezone.

Ipak, trijumf je zasjenila povreda Alissona, koji je u 79. minuti morao napustiti igru zbog ozljede zadnje lože.

Crystal Palace će u sljedećem kolu igrati protiv Nottingham Foresta, dok Liverpool očekuje derbi protiv Chelseaja na Anfieldu.