Novak Đoković i Carlos Alcaraz danas su igrali finale Wimbledona. Njih dvojica su se prošle godine susreli u finalu Wimbledona, gdje je Španjolac u spektakularnom meču pobijedio Srbijanca rezultatom 3:2. Bilo je po setovima: 1:6, 7:6 (6), 6:1, 3:6, 6:4, čime je Španjolac stigao do svoje druge Grand Slam titule.

Alcaraz je prije ovog finala imao tri osvojena Grand Slama, dok je Đoković najuspješniji teniser u historiji s 24 naslova.

Do finala, Alcaraz je pobijedio Lajalu, Vukića, Tiafoea, Humberta, Paula i Medvedeva, izgubivši pet setova u šest mečeva. S druge strane, Đoković je pobijedio Koprivu, Fearnleyja, Popyrina, Runea i Musettija, dok mu je De Minaur predao meč, a u tih pet mečeva je izgubio samo dva seta.

Danas je Alcaraz u potpunosti izdominirao protiv Đokovića i odigrao fenomenalan meč. Prvi set je Španac rasturio protivnika rezultatom 6-2, drugi set također izuzetno dominantno uzeo u svoju korist rezultatom 6-2.

Alcaraz je odigrao fantastično tokom čitavog meča, Đoković nije nalazio recept kako se vratiti.

U trećem setu Novak Đoković je pružio nešto borbeniju igru, ali ni to nije bilo dovoljno: Alcaraz je kod 4-4 napravio break, a potom je imao 40-0 u desetom gemu. Međutim, Novak Đoković je to spasio i zadržao se u igri vrativši break na 5-5.

Potom su obojica uzeli svoje gemove, a u tie breaku bio je pribraniji Alcaraz i na kraju zasluženo slavio pobjedu!