Na dobro popunjenom stadionu u Novom Pazaru, u sedmom kolu, domaća momčad je uspjela osvojiti nova tri boda u ovoj sezoni, pobijedili su kruševački Napredak rezultatom 2:1 (1:0).

U prvom dijelu utakmice nije bilo previše uzbuđenja, Novi Pazar je držao loptu u svom posjedu, ali se očekivalo nešto konkretnije tokom većeg dijela poluvremena. No, u 11. minuti domaći su stigli do vodstva, strijelac je bio Ergelaš nakon asistencije Adešine.

Prednost su rutinski sačuvali do kraja poluvremena, a onda su se gosti probudili u drugom dijelu, zaigrali su nešto bolje i izjednačili. Igrala se 57. minuta kada je Ljubomirac iskoristio pas, fantastično se snašao, te poslao loptu u mrežu iza leđa golmana Mirkovića za 1:1!

A onda – Adem Ljajić! Samo nekoliko minuta mu je bilo potrebno da na svom debiju za Novi Pazar postigne prvi gol za svoj novi tim, ostvario je dječački san i to na predivan način. Postavio se za udarac, pucao s više od 20 metara desnom nogom u gornji desni kut, golman Napretka je samo uljepšao gol!

Novi Pazar je golom Ljajića slavio rezultatom 2-1.